فروشگاه بارخشک
فروشگاه حبوبات بارخشک
فروشگاه بارخشک
BarkhoshkSlider2
previous arrow
next arrow

انواع لوبیا سفید موجود در ایران

انواع لوبیا سفید بارخشک

سلام گرم ما را پذیرا باشید در هر نقطه ای از جهان هستی که حضور دارید.

در این پست آموزشی قصد داریم شما را با انواع لوبیا سفید آشنا کنیم و ضمن اینکه امید واریم مطالب آموزشی در مورد انواع لوبیا ها را با دقت مطالعه کرده باشید.

خب همانطور که در تصویر هم مشخص هست انواع لوبیا سفید عبارتند از :

 1. لوبیا سفید پاک
 2. لوبیا سفید درسا
 3. لوبیا سفید دهقان
 4. لوبیا سفید الماس
 5. لوبیا سفید شکوفا
 6. لوبیا سفید دانشکده

اولین مورد از خانواده لوبیا های سفید، لوبیا سفید پاک نام دارد که مشخصاتی همچون :

فرم و تیپ بوته ایستاده، رشد نا محدود و دارای میانگین عملکرد 3200 کیلوگرم در هکتار می باشد

همچنین پروتئین دانه 21 درصد و وزن 100 دانه آن 30 گرم می باشد. و در شرایط فعلی بازار پسندی خوبی دارد.

نوع دوم لوبیا سفید درسا می باشد که دارای مشخصاتی همچون : فرم و تیگ بوته رونده، میانگین عملکرد 3400 کیلوگرم  در هکتار می باشد. وزن 100 دانه 32 گرم و پروتئین دانه 22 درصد می باشد و نیز بازار پسندی خوبی را به همراه دارد.

سومین نوع از خانواده لوبیا سفید ها، لوبیا سفید دهفان می باشد که دارای فرم و تیپ بوته رونده می باشد، میانگین عملکرد 2500 کیلوگرم در هکتار و وزن صد دانه 30 گرم، پروتئین دانه 21 درصد و بازار پسندی نسبتا خوبی را به همراه دارد.

نوع چهارم لوبیا سفید الماس می باشد که خواصی همچون فرم و تیپ بوته رونده، رشد نا محدود و دارای میانگین عملکرد 3650 کیلوگرم در هکتار می باشد. وزن صد دانه 31 گرم و درصد پروتئین دانه 21.9 می باشد و در نهایت بازار پسندی خوبی را به همراه دارد.

پنجمین نوع از خانواده لوبیا سفید ها، لوبیا سفید شکوفا نام دارد که دارای فرم و تیپ بوته رونده، رشد نامحدود بوده و نیز میانگین عملکرد 3400 کیلو گرم در هکتار می باشد، وزن 100 دانه آن 31 گرم، پروتئین دانه 21 درصد بوده و بازار پسندی بسیار خوبی دارد.

و در نهایت ششمین نوع از لوبیا سفید ها، لوبیا سفید دانشکده می باشد که فرم و تیپ بوته رونده و دارای میانگین عملکردی 3100 کیلوگرم در هکتار می باشد و وزن 100دانه آن 32 گرم بوده و در صد پروتئین آن 20.5 درصد می باشد و بازار پسندی خوبی را نیز به همراه دارد.

در این مطلب نیز سعی کردیم با آموزش مناسب بتوانیم اندکی به اطلاعات کشاورزان عزیزمان بیفزائیم و این عزیزان را در انتخاب نوع لوبیا سفید جهت کشت یاری نماییم.

ما در تیم بارخشک در تلاشیم تا همراه شما باشیم در مراحل کاشت، داشت و برداشت و در نهایت اتصال تولید کننده به مصرف کننده نهایی.

پس با ما همراه باشید و در صورت هرگونه سوال از طریق قسمت نظرسنجی و یا با شماره تماس های موجود و شبکه های اجتماعی در میان بگذارید.

سپاس از همراهی شما بزرگواران

admin در تاریخ جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
نظرات (4)
 • 4 نظر برای این مطلب
 • Salman.moniri
  دی 26ام, 1399 در 9:09 ب.ظ

  عالی، خسته نباشید

  admin
  دی 28ام, 1399 در 6:53 ب.ظ

  👌👌

  Mitra
  دی 28ام, 1399 در 10:57 ق.ظ

  با عرض سلام و احترام ، مطالب سایتتون واقعا مفید و کاربردیه موفق باشید

  admin
  دی 28ام, 1399 در 6:54 ب.ظ

  سپاس از شما 👌👌👌

 • نظر بدهيد
 • نام:
  ایمیل:
  وبسایت: