فروشگاه بارخشک
فروشگاه حبوبات بارخشک
فروشگاه بارخشک
BarkhoshkSlider2
previous arrow
next arrow

بازی کودکان با حبوبات و فواید آن

بازی با حبوبات بارخشک 1

جداسازی و چیدن حبوبات از جمله تمرین های ساده ای است که بر روی تمرکز و مهارت کودکان موثر است و هماهنگی چشم و دست آنها را بسیار افزایش می دهد.
بازی با حبوبات برای رده های سنی مختلف می تواند روش های متفاوتی داشته باشد؛ از این رو در این پست قصد داریم تکنیک هایی جذاب جهت بازی با حبوبات را به شما مادران عزیز آموزش دهیم 👇

بازی با حبوبات بارخشک 2

🔴 سنین یکسال و کمتر:
کمی حبوبات با رنگ های مختلف را داخل بطری بریزید، کودک شما با تکان دادن آن بطری، مهارت های بینایی و شنوایی اش تقویت می گردد. (توجه داشته باشید وزن بطری زیاد نشود)

🔴 سنین بالای دوسال:
در این بازی به ظروف متنوع و ترجیحا رنگی نیاز دارید؛ به این صورت که حبوبات را در اختیار کودک خود قرار داده و او توسط ظروف با رنگ ها و سایز های مختلف آنها را پر و خالی می کند. (نظارت بزرگسالان جهت جلوگیری از بلعیدن حبوبات توسط کودک الزامیست)

🔴 سنین بالای سه سال:
نقاشی با حبوبات یکی از تکنیک هایی است که به لحاظ تنوع در شکل و اندازه و رنگ، سبب تقویت خلاقیت و مهارت های حرکتی ظریف کودک می گردد.
در این فرایند، کودک متناسب با نقاشی خود حبوبات موردنظر را انتخاب می نماید و با چسباندن بر روی کاغذ اثر هنری خلق می کند. (برای مثال جهت کشیدن یک گل ساده می تواند از انواع لوبیا قرمز، لوبیا سفید، لوبیا چیتی، لپه، ذرت خشک شده و برای ساقه گل از عدس، ماش، نخود فرنگی و… استفاده نماید)

🔴 سنین بالای چهارسال:
در این روش می توانید حبوبات درشت مانند انواع لوبیا را به صورت ترکیبی در اختیار کودکتان قرار دهید و کودک باید آنها را تفکیک سازد و در ظروف مشخص شده قرار دهد. (برای جذابیت بیشتر ترجیحا از ظروف رنگی استفاده نمایید)
سپس روی یک کاغذ یک خط افقی یا عمودی بکشید و از کودک خود بخواهید که حبوبات را در کنار یکدیگر و بر روی خطوط ایجاد شده قرار دهد. (یکنواخت بودن فاصله میان حبوبات الزامی نیست)
در صورتی که کودک این کار را به راحتی انجام داد، می توانید خطوط پیچیده تری مانند منحنی های مختلف رسم نمایید و یا از حبوبات ریزتر مانند عدس و لپه استفاده نمایید.

بازی با حبوبات بارخشک 3

admin در تاریخ دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
نظرات (0)
  • نظر بدهيد
  • نام:
    ایمیل:
    وبسایت: